گچبری سقف,گچ بری سقف آشپزخانه,گچ بری سقف پذیرایی,قرنیز در تزئین سقف,گچبری سقف کاذب,گچ بری سقف,گچ بری سقف جدید

استفاده از گچ بری سقف و قرنیز جهت تزئین ساختمان

  • 17373 نفر

از زمان های گذشته تا به امروزه در ایران از گچ بری برای تزیین سقف استفاده می شود مصالح اصلی مورد استفاده در مدل گچ بری سقف، گچ می باشد و به دلیل خاصیت شکل پذیری آسان و چسبندگی و رنگ مطلوب و قیمت ارزان گچ, بیشتر معماران ساختمان از طرح های مختلف گچ بری برای سقف و شومینه و دور لوستر و … استفاده می کنند.

انواع گچبری سقف

گچبری از زمان قدیم رایج بوده و یک معماری اصیل ایرانی می باشد. در حال حاضر هنر گچبری همان آذین سقف با گچ می باشد که معمولا  جلوه لوکسی به ساختمان می دهد بیشتر اوقات گچبری در مرکز چلچراغ ، لوستر و یا نور افشان قرار می گیرد.
وقتی صحبت از گچبری می شود اولین چیزی که به ذهن همه می رسد گچبری سقف منزل است، که می توان گفت گچبری فقط برای سقف نیست بلکه برای دیوار و ستون نیز مورد استفاده قرار می گیرد . گچبری ها دارای سبک مختلف و متفاوتی هستند که می توانید با توجه به دکور و چیدمان منزلتان نوع گچبری سقف ، دیوار و ستون خود را مشخص کنید . در دیوارهایی که با ارتفاع زیاد هستند معمولا از گچبری های با ضخامت بسیار بالا استفاده می کنند تا باعث شود که ارتفاع دیوار کمتر به نظر برسد ، شما نیز اگر منزلتان داری دیوارهایی بلند می باشد می توانید از این ترفند برای بهتر شدن دکوراسیون منزل خود استفاده کنید
معمولا از گچبری ها برای جداکردن سقف از دیوار جهت از بین بردن حالت یک پارچگی استفاده می شود که می تواند به صورت رنگی متفاوت از دیوار شما نیز باشد تا باعث شود منزل شما زیبایی قابل توجه تری داشته باشد.

مدل گچ بری سقف جدید 

از زمان های گذشته تا به امروزه در ایران از گچ بری برای تزیین سقف استفاده می شود مصالح اصلی مورد استفاده در مدل گچ بری سقف، گچ می باشد و به دلیل خاصیت شکل پذیری آسان و چسبندگی و رنگ مطلوب و قیمت ارزان گچ, بیشتر معماران ساختمان از طرح های مختلف گچ بری برای سقف و شومینه و دور لوستر و … استفاده می کنند.
استفاده از طرح های زیبا و جذاب گچ بری سقف می تواند معماری داخلی منزل شما را مدرن و متفاوت کند امروزه طرح های مختلفی برای گچ بری سقف طراحی شده اند که شما می توانید با توجه به سلیقه شخصی و معماری داخلی ساختمان خود از طرح های مدرن و کلاسیک گچ بری برای سقف منزل تان استفاده کنید.

گچ بری سقف آشپزخانه و پذیرایی


یکی از بخش های مهم در هر خانه ای پذیرایی است که باید برای  طراحی دکوراسیون داخلی و معماری داخلی پذیرایی اهمیت زیادی قائل شد. امروزه از مدل های کناف سقف و سقف کاذب و گچبری سقف برای تزیین سقف پذیرایی استفاده می شود که مدل های گچ بری سقف پذیرایی در بین طراحان داخلی ساختمان محبوبیت زیادی را از زمان های گذشته تا به امروز داشته اند و علاوه بر این استفاده ازمدل گچ بری سقف می تواند معماری داخلی هر خانه ای را متحول کند.

علاوه بر پذیرایی از گچ بری می توان در مکان های مختلفی از سقف ساختمان نظیر سقف آشپزخانه و سقف اتاق خواب استفاده کرد.

استفاده از لوسترهای زیبا و متفاوت می تواند نمای متفاوتی را به سقف ساختمان بدهد هم چنین ایجاد نورپردازی مدرن بر روی سقف گچ بری، زیبایی و جذابیت سقف گچ بری شده را بیشتر می کند.

اکثر ما زمانی که به سقف خانه فکر می کنیم، ایده هایی که به ذهن ما می آید معمولا سقفی ساده، سفید و تخت است. با توجه به پیشرفت فراوانی که در عرصه طراحی و دکوراسیون منزل شاهد بودیم و روز به روز به سراغ مدل های جدیدتر و شیک تر می رویم بنظر می رسد مدل سقف پذیرایی از دید بسیاری از افراد حتی طراحان پنهان می ماند. اما یک طرح زیبا برای سقف پذیرایی یا اتاق نشیمن می تواند فضایی یگانه و بی نظیر در خانه بوجود بیاورد و هر فردی را که قدم به داخل خانه و هال پذیرایی شما می گذارد محو خود کند. بعلاوه یک سقف زیبا در هال پذیرایی می تواند کارکتری خاص و جدایی به آن ببخشد. این مورد برای خانه هایی که هال پذیرایی و اتاق نشیمن آنها به صورت مشترک و یک تکه در یک منطقه از خانه وجود دارد می تواند بسیار مفید باشد چرا که تزیین زیبای سقف با انواع طرحهای جالب گچبری و کناف برای مدل سقف پذیرایی می تواند محیط پذیرایی را کاملا جدا نشان داده و مانند جزیره ای جدا افتاده کارکتر مخصوص به خودش را به آن بدهد. 

مدل های سقف های مدرن پذیرایی می توانند تاثیر بسیار بیشتری نسبت به سقف های ساده و سفید در فضای اتاق ایجاد کنند. با تعداد زیاد مدل های معرفی شده سقف پذیرایی توسط طراحان که علاوه بر زیبایی فوق العاده، کاربردی هم هستند محدوده وسیعی از سلیقه ها پوشش داده شده است. شما می توانید با اضافه کردن نورهای LED یا هالوژنی در سقف طراحی سقف پذیرایی تان را به سطح بالاتر و کامل تری ببرید. با کمی خلاقیت بخرج دادن در طرح مدل سقف پذیرایی مدرن، شیک و ظریف گرفته یا طرح های سنتی، در هر دونوع می توانید با اضافه کردن لوستر و لامپ هایی زیبا سقف پذیرایی را تبدیل به مدلی شگفت انگیز کنید که حس بودن در فضایی رویایی را برای تمامی اهالی خانواده و مهمانان زنده می کند.

استفاده از سقف های طاقدار می تواند حس ارتفاع، بلندی و آزاد بودن را در پذیرایی بیش از پیش جلوه بدهد مخصوصا برای آپارتمان های کوچک با سقف کوتاه بسیار گزینه مناسبی هستند. همچنین سقف های دو طبقه برای باز نشان دادن فضا و دادن چهره ای مدرن به خانه بسیار ایده آل هستند که البته با خانه هایی با سقف بلند بهتر ترکیب می شود و بعدی تازه  هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ ارگونومیک به هال پذیرایی و خانه می دهد.
بسیاری از ما کمتر به سقف به عنوان عنصری مهم برای ایجاد تغییر در فضا توجه می کنیم و شاید این مسئله به این دلیل است كه فكر می‌كنیم سقف خارج از دید است. اما اضافه كردن قرنیزآلات به سقف می‌تواند یك بُعد و ساختار كاملا جدید به خانه اضافه كند. این كار می‌تواند نقطه كانونی را گسترش داده، ریتم و مدولاسیون اضافه كرده، و بستری برای اضافه كردن رنگ و چیزهای دیگر فراهم كند.

قرنیز و گچ بری در تزئین سقف 

اضافه كردن قرنیزآلات و گچ بری‌ها به سقف راه مقرون به صرفه‌ای برای تغییر شخصیت یك اتاق است. 

اضافه كردن الوارهای چوبی كم‌عمق و نزدیك به هم می‌تواند به اتاق ساختار داده و زیبایی كلی آن را ارتقا دهد. با رنگ كردن این الوارها به رنگی روشن كه بتواند بدون تیره كردن آن جلوه بصری زیبایی  بدهد باعث روشن‌تر شدن فضا و ایجاد آرامش شود و در عین حال حفظ حس رسمی بودن فضا را بوجود آورد.

گچ بری‌ها می‌توانند نقطه كانونی اتاق را تقویت كنند. این كار در اتاق‌های مرتفع ایده بسیار خوبی است. در چنین اتاقی استفاده از گچبری فضا را تعریف كرده و در آن تمركز ایجاد می‌كند.

حتی اتاق‌های كوچك، مانند حمام‌ها و انباری‌ها، فضای مناسبی برای قرنیزآلات هستند.  با استفاده از یك طراحی مشبك فضای سقف بی‌پایان و بی‌كران به نظر می‌رسد.

اضافه كردن قرنیزآلات به سقف، خواه چند لایه ساده باشد و یا چند الوار چوبی رنگ‌ شده، می‌تواند حتی یك رختشوی‌خانه كوچك و ساده را تبدیل به فضایی زیبا و جذاب كند. و این كار با یك بازسازی كوچك در خانه‌ای كه می‌خواهد تبدیل به فضای منحصربه‌فرد با هزینه كمی شود امكان‌پذیر است.
قرنیزهای سقف در یک راهروی دراز بسیار با ارزش هستند. با این كار می‌توان حس دراز بودن راهرو را از آن گرفت و این فضا را تبدیل به فضایی خوشایند و جذاب كرد.

یك سقف مسطح را می‌توان با استفاده از قرنیزها و الوارهای چوبی تبدیل به سقفی منحنی كرد. البته این كار را نمی‌توانید خودتان انجام دهید. انجام این كار نیاز به یك طراحی دقیق و یك فرد متخصص دارد، اما نتیجه نهایی آن ارزشمند و قابل توجه خواهد شد.

گچبری سقف کاذب: تزئینات رومی

برخی از طراحان خانه از روش ساخت سقف کلیسای جامع بهره نمی برند. به طور کلی، سقف کلیسایی در اتاقی که به اندازه کافی عریض نباشد منجر می شود که اتاق تنگ به نظر برسد. همچنین باید راحتی اتاق را نیز در نظر گرفت. اگرچه سقف کلیسایی می تواند الهام بخش باشد اما ممکن است فضای بیشتری برای زندگی ایجاد نکند.
مزایا و معایب یک سقف به سبک کلیسای جامع
پیش از اینکه در مورد معماری خانه خود تصمیم گیری کنید، تمامی جوانب مثبت و منفی را در نظر بگیرید. اگر این نوع سقف بدون کاهش راحتی اتاق منجر به باز شدن فضا می شود از آن استفاده کنید. در مقابل، اگر با دیگر بخش های خانه شما مطابقت ندارد، که احتمالاً هم همین طور است آن را کنار بگذارید.
طرفداران کلیسای جامع
فضای بیشتر از مزایای این نوع سقف است. در خانه ای با طرح مناسب، سقف کلیسا منجر به چشم آمدن دیگر ساختارهای خانه شده و آن ها را تکمیل می کند. خانه دو طبقه ای که دارای اتاق مجاور مناسب باشد، سقف طاقدار می تواند برای آن مناسب به نظر برسد. با پلکانی که از میان آن عبور می کنند و قسمتی که روی این سقف باز می شود، این نوع طراحی کابردی خواهد بود.
مزیت دیگر نور است. پنجره هایی که به شکل صحیح قرار داده شده باشند منجر می شوند که نور مناسب به قسمت بالایی سقف برسد. پس از تاریک شدن هوا، نورهای مصنوعی درخشانی که از چند جهت به سقف می تابند، بستگی به تعداد سطوح سقف خواهند داشت. پرتوهای نور به ارتفاع سقف و موقعیت آن بستگی دارند، که یکی دیگر از ویژگی های خیره کننده سقف کلیسای جامع است.
 معایب سقف کلیسای جامع
ویژگی های زیبای یک سقف کلیسا ممکن است اگر طراحی ناخوشایند به نظر برسد، معایبی نیز داشته باشند. تنها به این دلیل که می توانید این نوع سقف را ایجاد کنید بدان معنا نیست که حتماً باید این کار را انجام دهید. این موضوع تا حد زیادی به سلیقه افراد بستگی دارد، اما اگر ساخت آن منجر می شود احساس راحتی خانه تحت تاثیر قرار گیرد آن را نسازید.
از دیگر معایب آن طبیعت عملی آن است. از نظر هزینه های ساخت، سقف کلیسای جامع می تواند منجر به دو برابر شدن هزینه طراحی اتاق شود. همچنین هزینه های گرمایش و سرمایش را افزایش می دهد به این دلیل که فضای بیشتر به معنای این است که فضای بیشتری باید سرد و گرم شود و تهویه هوا بیشتر شده است.
اگر در قسمت بالایی سقف وسایل روشنایی وجود داشته باشد، عوض کردن حباب های چراغ یک مشکل بزرگ خواهد بود. و در نهایت، تمیز کردن دیوارها و پنجره ها در اتاقی که سقف کلیسایی دارد نیازمند افراد متخصص و یا یک نردبان بسیار بلند است.
در حالیکه سقف کلیسایی منجر به ارتفاع و فضای بیشتر در اتاق می شوند، اما با هر خانه ای تناسب ندارند. از نقطه نظر زیبایی، سقف کلیسایی می تواند زیبا و یا زشت باشد. به طور کلی، سقف های کلیسایی مشکلاتی نیز دارند. اگر این نوع طراحی برای شما جذاب بوده و منجر به زیبایی خانه شما می شود، حتما از آن استفاده کنید زیرا بسیار مفید خواهد بود.

بهترین رنگ برای گچبری سقف منزل


یکی از عناصر مهمی که در طراحی فضای داخلی باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم، رنگ سقف خانه همان عنصری است که می تواند علاوه بر ایجاد جلوه ی چشمگیر در دکوراسیون داخلی شما سبب بلندتر و یا کوتاه تر دیده شدن سقف شما شود.


عوامل بسیار مهم در انتخاب رنگ سقف خانه


زمانی که دیوارهای منزل شما به رنگ سفید است , کاری استاندارد است اگر سقف را هم به رنگ سفید نگه دارید. این باعث میشود که اتاق شما روشن تر و بزرگتر به نظر برسد. در حالی که هیچ شکی نیست که سقف سفید می تواند اتاق را بزرگتر نشان بدهد , بعضی رنگ های خاص برای سقف هم وجود دارند که باعث می شوند فضا گسترده تر به نظر برسد. کلید استفاده از یک رنگ قوی یا تیره روی سقف بدون اینکه فضا را تنگ و دلگیر کند این است که شما باید مطمئن شوید که نور کافی در اتاقتان وجود دارد یا اینکه دیوار های مجاور را به رنگ سفید یا دیگر رنگ های روشن دراورید. 

اگر فضای شما کوچک و سقف کوتاهی دارید برای سقف حتما از رنگ های روشن استفاده کنید
چطور رنگ گچبری سقف پذیرایی را انتخاب کنم که از شلوغی آن کم شود و گچبری ها کمتر دیده شود؟
برای انتخاب رنگ سقف خانه باید به عوامل و فاکتورهای مختلفی توجه کرد که در زیر به اختصار آن را برای شما شرح میدهیم:

• ابعاد فضا:

اگر فضای شما کوچک و سقف کوتاهی دارید بهتر است برای سقف حتما از رنگ های روشن استفاده کنید تا سقف شما بلند تر دیده شود. هم چنین اگر دوست دارید ظاهر گچبری ها را بپوشانید بهتر است رنگ سقف را یک رنگ انتخاب کنید.

رنگ سقف
• نور فضا:

نور یکی از عوامل بسیار مهم در انتخاب رنگ سقف خانه شما می باشد، بهتر است اگر فضای خانه شما کم نور و نسبتا تاریک است رنگ انتخابی سقف تان روشن باشد تا فضای شما را بزرگ تر و دلبازتر نشان دهد. 

• رنگ مبلمان:

برای انتخاب رنگ مناسب سقف خانه، حتما به رنگ مبلمانتان توجه کنید می توانید رنگ انتخابی تان را با جزئیات ساده ای از مبلمان مثل کوسن ها هماهنگ کنید. 

• رنگ کفپوش:

توجه داشته باشید که سقف و کف دو عنصر مکمل و مهم در طراحی فضای داخلی منزل است؛ بنابراین باید با هم هماهنگ باشند؛ به طور مثال اگر کفپوش شما تیره است بهتر است حتما رنگ انتخابی برای سقف را روشن در نظر بگیرید و یا بالعکس.

بهترین گچبری,لاکچری,گچبری دستی

آشنایی با گچبری دستی یا سنتی

گچبری دستی ابتدا گچ را به صورت مایع درست می کنند.محلول گچ و آب تا جایی که تبدیل به جامد می شود .
گچبری مدرن،گچبری سقف،قاب بندی دیوار،باند،باکس،ابزار گلویی,تفاوت نورمخفی و باکس

گچبری مدرن

گچبری مدرن در ساختمان ها، ادارات،هتل ها ...کاربرد فراوانی دارد.که هنرمندان گچکار با ذوق به خوبی این اشکال را به اجرا گذاشته و...09123216508
گچ,گچکاری,پیدایش گچ,گچبری محراب

تاریخچه پیدایش و مصرف گچ و گچکاری در ایران و جهان و گچبری محراب

گچ یک ماده ی معدنی فراوان است که ازمیلیونها سال پیش به دلیل تبخیراب دریا چه های شورو دریاهای سطحی و کم عمق به صورت ...
نورپردازی

نورپردازی چیست:انواع نورپردازی

ما با بهره گیری از نور پردازی در دکوراسیون خانه یا ساختمان می توانیم یک هویت و شکل تازه به درون ساختمان ،خانه یا مکان تجاری خود بدهیم .