رنگ آمیزی گچبری سقف,رنگ مخصوص گچبری ,پتینه کاری,پتینه سقف,پتینه دیوار,پتینه کاری ساختمان

آموزش کامل پتینه کاری سقف و ارائه تمام نکات طلایی |پتینه مخصوص گچبری

  • 33654 نفر

پتینه گچبری سقف خانه همان عنصری است که میتواند علاوه بر ایجاد جلوه ی چشمگیر در دکوراسیون داخلی شما سبب بلندتر یا کوتاه تر دیده شدن سقف منزل تان شود.

رنگ گچبری سقف خانه همان عنصری است که میتواند علاوه بر ایجاد جلوه ی چشمگیر در دکوراسیون داخلی شما سبب بلندتر یا کوتاه تر دیده شدن سقف منزل تان شود.

راهنمای انتخاب پتینه گچبری سقف منزل

وقتی دیوارهای منزل به رنگ سفید هستند بهترین کار این است که گچبری سقف هم سفید رنگ باشد زیرا این کار باعث میشود منزل تان بزرگتر و دلبازتر به نظر برسد اما اگر به هر دلیل تمایل ندارید گچبری سقف منزل تان سفید باشد با ما همراه باشید تا شما را برای انتخاب بهترین رنگ گچبری سقف راهنمایی کنیم اما اگر منزل تان کوچک است و نور کمی دارد بهتر است رنگ های روشن انتخاب کنید. 

پتینه کاری گچبری سقف را چگونه انتخاب کنیم؟

برای انتخاب رنگ گچبری سقف منزل برخی فاکتورها را باید در نظر داشته باشید و با توجه به آن ها دست به انتخاب بزنید.
- برای انتخاب رنگ گچبری سقف باید حواستان به رنگ کفپوش نیز باشد به این صورت که اگر رنگ کفپوش منز لتان تیره است باید رنگ گچبری سقف را روشن انتخاب کنید و برعکس.
- نور منزل نیز در انتخاب رنگ گچبری سقف تاثیر گذار است به این صورت که اگر خانه تان تاریک و کم نور است باید رنگ روشنی برای گچبری سقف انتخاب کنید تا به این روش کمی خانه را روشن تر جلوه دهید.

مدل گچبری سقف به رنگ تیره

- اگر خانه تان کوچک است و سقف کوتاهی دارد هرگز سمت رنگ های تیره برای گچبری سقف نروید، با رنگ های روشن خانه تان را بزرگتر و سقف را بلندتر نشان دهید.
- برای انتخاب رنگ گچبری سقف منزل تان میتوانید از رنگ مبلمان تان ایده بگیرید به این صورت که از رنگ جزئیات مبلمان تان مثلا از رنگ کوسن ها برای رنگ گچبری سقف هم استفاده کنید اینطوری دکوراسیون منزل تان زیباتر میشود.

برای گچبری ها سقف بهترین رنگ کدام است؟

در این مطلب قصد داریم پاسخ یکی از سوالات را که در ارتباط با رنگ مناسب برای گچبری سقف خانه و پتینه کاری می باشد را پاسخ دهیم. اگر شما هم دغدغه انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون منزل خود را دارید این مقاله را از دست ندهید. رنگ سقف یکی از عناصر مهم در طراحی فضای داخلی منزل می باشد که انتخاب درست آن میتواند یک جلوه ویژه به خانه تان ببخشد
رنگ سقف خانه همان عنصری است که می تواند علاوه بر ایجاد جلوه ی چشمگیر در دکوراسیون داخلی شما سبب بلندتر و یا کوتاه تر دیدن شدن سقف شما و در نتیجه بزرگ تر یا کوچک تر دیده شدن فضای داخلی شما شود؛
سوال: چطور رنگ گچبری سقف پذیرایی را انتخاب کنم که از شلوغی آن کم شود و گچبری ها کمتر دیده شود؟
پاسخ: برای انتخاب رنگ سقف خانه باید به عوامل و فاکتورهای مختلفی توجه کرد که در زیر به اختصار آن را برای شما شرح می دهیم:

• ابعاد فضا:

اگر فضای شما کوچک و سقف کوتاهی دارید بهتر است برای سقف حتما از رنگ های روشن استفاده کنید تا سقف شما بلند تر دیده شود. هم چنین اگر دوست دارید ظاهر گچبری ها را بپوشانید بهتر است رنگ سقف را یک رنگ انتخاب کنید.

• نور فضا:

نور یکی از عوامل بسیار مهم در انتخاب رنگ سقف خانه شما می باشد، بهتر است اگر فضای خانه شما کم نور و نسبتا تاریک است رنگ انتخابی سقف تان روشن باشد تا فضای شما را بزرگ تر و دلبازتر نشان دهد.

• رنگ مبلمان:

برای انتخاب رنگ مناسب سقف خانه، حتما به رنگ مبلمانتان توجه کنید می توانید رنگ انتخابی تان را با جزئیات ساده ای از مبلمان مثل کوسن ها هماهنگ کنید.

• رنگ کفپوش:

توجه داشته باشید که سقف و کف دو عنصر مکمل و مهم در طراحی فضای داخلی منزل است؛ بنابراین باید با هم هماهنگ باشند؛ به طور مثال اگر کفپوش شما تیره است بهتر است حتما رنگ انتخابی برای سقف را روشن در نظر بگیرید و یا بالعکس.

گروه گچبری و پتینه مجتبی پارسایی با تیم مجرب و متخصص ،آماده همکاری با شما کارفرمایان گرامی می باشد.لطفا جهت سفارش کار با شماره 09121671980 تماس بگیرید

جهت مشاهده نمونه کارهای ما لطفا کلیک کنید

رنگ امیزی کفپوش، گچ بری و دیوار

رنگ گچ بری

-گچ بری:

قبل از اینکه دست به کار نقاشی قرنیزها و لبه های تزئینی بالای دیوار بزنید، ابتدا تمام ریختگیها، شکافها و فواصل بین این قسمت و دیوار را با بتونه پر کنید. قبل از رنگ کردن دیوار ابتدا این حاشیه ها را رنگ کنید. اگر ابتدا دیوارها را رنگ کرده اید، برای جلوگیری از شره کردن رنگ لبه های تزئینی بین دیوار و سقف یا قرنیزها، رنگ دیوار را در قسمت مماس با این لبه ها با چسب نواری مخصوص بپوشانید.
قلم موی ۷ سانتی با لبه زاویه دار بهترین انتخاب برای رنگ کردن پنجره و لبه های ظریف است. توصیه می کنیم برای رنگ کردن قرنیز از غلتک رنگ ۱۰ سانتیمتری استفاده کنید و سپس لبه ها و شیارهای آنرا با قلم مو رنگ کنید. بخشهای افقی قرنیز را با ضربه های افقی قلم مو و بخشهای عمودی را با ضربه های عمودی رنگ کنید و هر قسمت از گچ بریها و قرنیز را از پایین به بالا نقاشی نمایید.

- کف:

برای رنگ کردن کف چوبی، باید سطح مورد نظر را کاملا تمیز نموده و سمباده بکشید و تمام ترکها را با بتونه چوب پر کنید.سپس یک آستری روغنی به آن بزنید. پس از خشک شدن آستر میتوانید رنگ اصلی را نیز روغنی یا پلاستیک انتخاب کنید. برای محلهای پر رفت و آمد، رنگهای اپوکسی و پلیمری انتخاب مناسبی هستند. ورنی مخصوص کف نیز میتواند بر دوام رنگ بیافزاید. اگر ورنی با پایه آب انتخاب کنید بهتر است زیرا ورنیهای روغنی به مرور زمان زرد رنگ میشوند.
برای پوشش دادن سطوح بزرگی از کف، از غلتکهایی با دسته بلند استفاده کنید البته برای سطوح کوچک، میتوانید از قلم مو نیز استفاده کنید. نکته بسیار مهم این است که هنگام نقاشی کف، حتما کار را از جایی آغاز و به جایی تمام کنید که راه خروجتان از اتاق مسدود نشده باشد، از یک کنج شروع کنید و به سمت درب خروج حرکت کنید تا برای خارج شدن روی رنگ راه نروید!
برای رنگ کردن کف بتنی، شما به یک آستری هیدرودینامیک نیاز دارید. این پلیمر خاص پلاستیکی با آب موجود در بتن و آهک موجود در سیمان پورتلند واکنش نشان داده و سطح آن را مسدود میکند تا رطوبت از رنگ دور بماند. پس از این آستر، میتوانید از رنگ مخصوص کف استفاده کنید.
رنگ کردن کفپوشهای وینیل چندان دوام ندارد و توصیه نمیشود. مگر اینکه بخواهید برای مناسبتی خاص، تنها چند روزی از آن استفاده کنید.

-  دیوارها:

قبل از نقاشی دیوار، سطح آن را با محلول تری سدیوم فسفات TSP بشویید و ترکها و سوراخهای آنرا با بتونه بگیرید. اگر محل مورد نظر شما نوساز است و دیوارها تا کنون رنگ نشده اند، بهتر است قبل از نقاشی دیوارها را با روغن بزرک آغشته کنید. برای دیوارهای قدیمی و گچی یک آستری برای پوشاندن لکه های نم و اثر مداد رنگی و مانند آن لازم است. هرچند دیوارهای ساده و نسبتا تمیز با یک دست رنگ هم خوب به نظر میرسند، اما بر وسوسه تنبلی غلبه کنید و به جای اینکه یک دست رنگ غلیظ به دیوار بزنید، برای دو یا سه دست رنگ آماده شوید.
اگر دیوارها کاغذ دیواری دارند، قبل از نقاشی کاغذها را بکنید. اگر زمان کافی برای اینکار در اختیار ندارید یا کاغذها به سادگی کنده نمیشوند، یک دست آستر با رنگ روغنی به آنها بزنید. رنگ پلاستیک برای اینکار به هیچ وجه مناسب نیست زیرا آب موجود در آن کاغذها را نمناک کرده و موجب تشکیل حبابهای هوا در رنگ و برآمدگی لبه های کاغذ میشود.

 

در اینجا یک نمونه از پتینه کاری و استفاده از ورق نقره ،قبل و بعد کار را برای شما به نمایش می گذاریم

 

 

 

رنگ طلایی برای گچبری

بدون شک میتوان گفت که رنگ طلایی یکی از لوکس ترین رنگ های دنیاست.

رنگ طلایی به معنی ثروت و موفقیت بوده و این طبیعی است که افراد و خانواده ها به دنبال استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون داخلی منزل یا محل کار خود باشند.

همچنین یکی از راه حل ها برای چشمگیر شدن ابزار گچی ، ابزار چوبی و منبت ، مبلمان و لوازم خانگی (کنسول ، میز ، کانتر و ...) استفاده از ورق طلا و نقره است که علاوه بر ایجاد رنگ و لعاب در فضا یا وسیله مورد نظر باعث ایجاد رفلکت و براق شدن آن هم می شود.

امروزه اکثرا افرادی که به دنبال روش های تغییر دکوراسیون داخلی منزل خود هستند از خدمات گچبری یا پتینه کاری استفاده میکنند و در آن خدمات از رنگ طلایی استفاده میکنند.

ترفند به کار بردن رنگ طلایی، انتخاب تن رنگی مناسب، استفاده در جای مناسب و ترکیب مناسبی است. این رنگ را به خوبی می توان در کنار بسیاری از رنگ ها استفاده کرد.

 

رنگ ابزار سقف طلایی

همانطور که ممکن است بدانید رنگ های روشن باعث میشوند خانه بزرگتر و روشن تر به نظر برسند و وقتی دیوتار و سقف خانه با رنگ روشن مثلا طلایی رنگ شده باشد احساس میکنید که در فضایی باز و با روح هستید.

به همین دلیل بسیاری از طراحان از ترکیب رنگ سفید و طلایی، یا بژ برای طراحی سقف و دیوارهای خانه استفاده می کنند که البته این نوع رنگ آمیزی ابزار سقف، طرفداران زیادی هم دارد.

 

رنگ امیزی ابزار گچی سقف

سقف یکی از قسمت های مهم و چشمگیر خانه است که معمولا فقط از رنگ سفید برایش استفاده میکنند زیرا تقریبا بهترین و رایج ترین رنگ حساب میشود.

رنگ آمیزی دیوار و سقف خانه به زنگ سفید باعث میشود که خانه بزرگتر و دلباز تر به نظر برسد اما مهم ترین چیز لذت بردن صاحاب خانه از آن است که متیتواند نسبت به سلیقه اش هر رنگی به خانه بزند.

رنگ گچبری سقف خانه همان عنصری است که میتواند علاوه بر ایجاد جلوه چشمگیر در دکوراسیون داخلی ، باعث شود ارتفاع سقف منزل شما بلندتر یا کوتاه تر دیده شود.

رنگ گچبری سقف یکی از عناصر مهم در طراحی فضای داخلی خانه میباشد که اگر به درستی انتخاب شود و همچنین رنگ آمیزی هم به درستی انجام شود میتواند جلوه ای شیک به خانه بدهد.

 

 

گروه گچبری و پتینه مجتبی پارسایی با تیم مجرب و متخصص ،آماده همکاری با شما کارفرمایان گرامی می باشد.لطفا جهت سفارش کار با شماره 09121671980 تماس بگیرید

جهت مشاهده نمونه کار بیشتر لطفا روی لینک زیر کلیک کنید

پتینه کاری/پتینه کاری سقف/پتینه دیوار/پتینه کاری ساختمان

 

 

 

بهترین گچبری,لاکچری,گچبری دستی

آشنایی با گچبری دستی یا سنتی

گچبری دستی ابتدا گچ را به صورت مایع درست می کنند.محلول گچ و آب تا جایی که تبدیل به جامد می شود .
گچبری مدرن،گچبری سقف،قاب بندی دیوار،باند،باکس،ابزار گلویی,تفاوت نورمخفی و باکس

گچبری مدرن

گچبری مدرن در ساختمان ها، ادارات،هتل ها ...کاربرد فراوانی دارد.که هنرمندان گچکار با ذوق به خوبی این اشکال را به اجرا گذاشته و...09123216508
گچ,گچکاری,پیدایش گچ,گچبری محراب

تاریخچه پیدایش و مصرف گچ و گچکاری در ایران و جهان و گچبری محراب

گچ یک ماده ی معدنی فراوان است که ازمیلیونها سال پیش به دلیل تبخیراب دریا چه های شورو دریاهای سطحی و کم عمق به صورت ...
نورپردازی

نورپردازی چیست:انواع نورپردازی

ما با بهره گیری از نور پردازی در دکوراسیون خانه یا ساختمان می توانیم یک هویت و شکل تازه به درون ساختمان ،خانه یا مکان تجاری خود بدهیم .