قیمت گچبری در تهران,قیمت گچکاری در تهران,هزینه گچبری و گچکاری

هزینه و قیمت گچبری و گچکاری در کرج و تهران

  • پنجشنبه 8 فروردین 1398
  • 10902 نفر

گچبری، کنده کاری ساده روی گچ ، گچ کاری و گچ بری تزئینی بخشی از فعالیت هایی است که در بازسازی ساختمان انجام می شود. قیمت گچبری با توجه به سطح کار سنجیده می شود.

قیمت گچبری در تهران | قیمت گچکاری در تهران

استفاده از گچ برای دکوراسیون به دلیل قیمت مناسب، کاربرد ساده و رنگ پذیری از دیرباز مرسوم بوده است. هنرمندان گچ کار با خلاقیت فوق العاده می توانند از ارزان ترین مصالح، ارزشمندترین آثار هنری را خلق کنند. هنرمندان گچکار، نقش برجسته هایی را با ایجاد حجم و کنده کاری روی گچ به وجود می آورند که به گچبری معروف است. گچبری از هنرهای شناخته شده در تمام جهان است که هنرمندان گچکار ایرانی در شکوفایی آن نقش زیادی داشته اند. با ایجاد کنده کاری ساده روی گچ می توان زیبایی دکوراسیون داخلی را چند برابر کرد. گچ کاری و گچبری یکی از کارهایی است که در هنگام بازسازی منزل و تغییر دکوراسیون انجام می شود.

گچ کاری چیست ؟

گچ بری و گچ کاری هنر بریدن، کندن و کاوییدن روی گچ است که در معماری ایران جایگاه ارزشمندی دارد. انواع گچ کاری ساختمان را می توان در نقاط مختلف فضای داخلی به کار گرفت. گچ کاری سقف و گچ بری دور لوستر، گچ بری نور مخفی سقف کاذب، گچ کاری تزئینی دور شومینه ،گچ بری ستونها ،گچ بری گلویی، گچ بری های نما رومی، گچ بری آرک اپن برخی از رایج ترین گچ کاری ها در دکوراسیون منازل است. ویژگی اصلی گچ برای دکوراسیون داخلی، شکل پذیری، قدرت چسبندگی و رنگ پذیری آن است.
آمیختگی هنر با فن در این صنعت گچ بری به خوبی نمایان است. ایجاد نقوش ظریف گل و برگ و طرح های هنری تنها از عهده یک متخصص در زمینه گچبری ساخته است. کنده کاری ساده روی گچ و گچبری نقش برجسته از فضایی تکراری و کسل کننده، فضایی با نشاط و صمیمی به وجود می آورد.  هنرمند گچ کار و گچ بر از خلاق ترین استادکاران در معماری ساختمان است که سال ها تجربه و مهارت دارد. انواع گچ بری و گچ کاری در دوران مختلف تاریخی رایج شده که برجسته ترین آنها عبارتند از:
•    نقش برجسته با گچ
•    گچبری زبره
•    گچ بری برهشته
•    کلوخی یا لکه ای
•    مشبک
•    لایه ای
•    گچبری پته
•    کشته بری
•    تخمه بری
•    شیر و شکری

قیمت گچبری و گچکاری 

گچبری، کنده کاری ساده روی گچ ، گچ کاری و گچ بری تزئینی بخشی از فعالیت هایی است که در بازسازی ساختمان انجام می شود. قیمت گچبری با توجه به سطح کار سنجیده می شود. انجام گچ کاری یا گچبری تزئینی روی سطوح صاف و سطوح ناصاف امکان پذیر است و هزینه متفاوت می باشد. اجرت گچکار و قیمت مصالح و ابزار روی قیمت گچبری تاثیر دارد. جهت ثبت سفارش گچ کاری، کنده کاری ساده روی گچ و یا گچبری های نقش برجسته و حجمی با ما تماس بگیرید. 
قیمت گچ کاری ساختمان با توجه به عوامل متعددی تعیین می‌شود. رایج است که قیمت گچ کاری را با توجه به متراژ کار تعیین می‌کنند و بر اساس واحد مترمربع می‌سنجند. قیمت گچ کاری دیوار و قیمت گچ کاری سقف متفاوت است و برای هریک از این موارد قیمت جداگانه‌ای تعیین می‌شود. مدل گچبری می‌تواند در هزینه گچ کاری تاثیرگذار باشد و آن را افزایش دهد. طبیعی است که هرانداره کار گچبری و گچ کاری ساختمان بیشتر طول بکشد، هزینه‌ی نهایی افزایش خواهد یافت. برخی از افراد تمایل دارند تا طرح دلخواهشان روی دیوار پیاده شود؛ برای این کار لازم است تا طرح موردنظر به گچ کار اطلاع داده شود و راجع به امکان اجرای این کار از وی سوال شود. سعی کنید پیش از شروع با استاد گچ کار در مورد نحوه‌ی کار و قیمت گچکاری به توافق برسید. به علاوه توجه داشته باشید که حتما پیش از شروع، نمونه کارهای انجام شده توسط متخصص گچ کاری را بررسی کنید.

چه ساختمان نوساز و چه قدیمی باشد و در آن بازسازی صورت گرفته باشد. گچکاری و گچبری در مرحله نازک کاری توسط گچکار انجام می شود. پس از آن نیز معمولا نقاشی و رنگ آمیزی صورت می گیرد تا دیوارها، سقف ها و سطوح جلوه زیبای نهایی را پیدا کنند.
در برخی مواقع کچکاری پس از کارهایی ترمیمی انجام می شود:
•    گچکاری و نقاشی بعد از رفع نم و رطوبت
•    گچ کاری بعد از سیم کشی و لوله گذاری برق
•    گچکاری سقف کاذب
•    گچکاری بعد از گرفتن ترک دیوار در اثر نشست پی ساختمان
گچ کاری و گچبری هر چند شباهت هایی با هم دارند، اما با هم متفاوت هستند. گچکاری به پوشاندن سطوح با لایه ای از ملات گچی گفته می شود که گاهی سفیدکاری و نازک کاری نیز نامیده می شود. گچبری اما به ساختن طرح های متنوع حجمی روی دیوارها و سقف ها گفته می شود. هم گچبری و هم گچکاری فعالیت های تخصصی هستند و نیاز به ابزار و مهارت خاص دارند.
مرحله پیش از گچبری که در صورتی که بر روی آرک یا سقف کاذب انجام شود، رابیتز بندی نام دارد که با استفاده از شبکه های فلزی زیرسازی قبل از گچکاری انجام می‌شود.
گچکاری به دو شیوه سنتی (شامل دو مرحله زیرکاری و ظریف کاری) و مدرن (گچ پاششی) مرسوم است. گچبری نیز علاوه بر ساخته شدن در محل، به شکل پیش ساخته هم انجام می شود. طرح های متنوع در گچبری استفاده می شوند.
در گچ کاری بیشتر هزینه و دستمزد بر اساس هر مترمربع محاسبه می شود. اما عوامل دیگری نیز می توانند در محاسبه قیمت دخیل باشند.

عوامل موثر بر قیمت گچبری و گچکاری

شهر
در شهرهای مختلف کشورمان هزینه زندگی متفاوت است. این موضوع بر روی دستمزدها هم طبیعتا تاثیر می‌گذارد و در مواردی مثل گچکاری و سایر کارهای بنایی و ساختمان این هزینه به نصف کاهش پیدامی‌کند. معمولا پیمانکاران ساختمانی و بناهایی که کار ساخت و یا بازسازی منزل را انجام می‌دهند تیمی از متخصصین را با خود دارند که کچکار هم در میانشان هست.
کیفیت
کیفیت کار درخواستی نیز ممکن است گاهی بر قیمت نهایی تاثیرگذار باشد. گاهی اصولا کیفیت بالایی مدنظر کارفرما نیست. مثلا گچکاری دیوارهای خارجی که در برخی خانه های ویلایی یا باغ ها انجام می‌شود طبیعتا همان کیفیت کار گچکار یا استاد گچبری را ندارند.
پیچیدگی بنا و طرح در گچبری
هر چه معماری بنا و طرح منتخب برای اجرا پیچیدگی های بیشتری داشته باشد، احتمال بیشتر شدن هزینه وجود دارد. معمولا بناها و فضاهای داخلی که ستون های زیاد یا آرک و قوس بیشتری دارند کار دقیق‌تری هم لازم دارند که باید قبل از نقاشی ساختمان رویشان انجام شود و در نتیجه ساعت و روزهای گچکار هم افزایش پیداکرده و دستمزد نهایی را بالامی‌برد.
این خدمت توسط متخصصین بنایی ارائه می شود.

مهم ترین عناوین در رابطه با قیمت گچ کاری ساختمان

  قیمت گچ کاری ساختمان چگونه محاسبه می شود ؟
  چه خدماتی به عنوان خدمات گچ کاری ارائه می شوند ؟
  چگونه می توان خدمات گچ کاری  را درخواست داد ؟
  رعایت نکردن چه نکاتی باعث می شود هزینه گچ کاری بالا برود ؟
   خدمات گچ کاری را در چه شهرهایی ارائه می دهید ؟
 

قیمت گچ کاری ساختمان چگونه محاسبه می شود ؟

دستمزد گچ کاری بر اساس قیمت گچ کاری اتحادیه تهران محاسبه می شود که به این گونه است که اتحادیه گچ کاری تهران قیمت پایه ای را به عنوان نرخ گچ کاری تعیین می کند و در کنارش قیمت عوامل تاثیرگذار بر اجرت گچ کاری را نیز مشخص می کند و گچ کار می بایست طبق قیمت های مشخص شده قیمت کل را به مشتری اعلام کند .البته باید به این نکته توجه کرد که قیمت گچ کاری اتحادیه 98 نسبت به قیمت گچ کاری در سال های قبل متفاوت است و ما می بایست از قیمت های به روز باخبر باشیم تا بتوانیم دقیق ترین هزینه را برآورد کنیم .

عوامل موثر بر اجرت گچ کاری


•    موقعیت پروژه
•    نوع گچکاری
•    میزان ساعت کار
•    ارتفاع پروژه 
•    متراژ و حجم کار

چه خدماتی به عنوان خدمات گچ کاری ارائه می شوند ؟

خدمات گچکاری جزء خدمات بنایی ساختمان می باشد که می بایست پس از مراحل سفت کاری انجام شود.این خدمت معمولا بعد از کارهایی مانند رفع نم و رطوبت دیوار ، سیم کشی و لوله گذاری برق ، گرفتن ترک دیوار که در اثر نشست پی ساختمان رخ داده است و … صورت می گیرد همچنین شما می توانید خدمات زیر را به عنوان گچ کاری ساختمان سفارش دهید :
•    گچ کاری
•    سفید کاری
•    گچبری دستی
•    گچ بری سقف و دیوار
•    گچ بری آرک آشپزخانه
•    گچ کاری نور مخفی
•    گچ کاری روی رابیتس
•    گچ کاری دور لامپ و لوستر

چگونه می توان خدمات گچ کاری را درخواست داد ؟

شما می توانید برای درخواست خدمات گچکاری و گچبری و یا اطلاع از قیمت گچکاری روی رابینس ، قیمت گچبری دستی ، قیمت گچ کاری ساختمان در تهران و … از طریق شماره زیر اقدام کنید .  

09123216508

گچ کاری به دلیل داشتن مزایایی مانند عایق سرما و گرما ،قابلیت رنگ پذیری ، ایجاد سطوح صاف و هموار ، قابلیت ترکیب با پودرهای رنگی ،قابلیت ضد حریق و … کاریست که در ساخت تمام ساختمان ها انجام می شود اما با توجه به کیفیت کار در مراحل مختلف اجرا ، اجرت گچ کاری تفاوت هایی دارد .مراحل اجرای کار به دو دسته زیر تقسیم می شوند :
1.    زیر سازی با گچ خاک
2.    روسازی با گچ سفید
مرحله اول برای ایجاد لایه ی عایق و پوشش دیوار می باشد تا سطحی صاف و یکدست به دست بیاید اما از آنجایی که رنگ گچ خاک تیره می باشد مرحله دوم یعنی روسازی با گچ سفید انجام می شود .حال مراحل اجرای گچکاری به صورت زیر می باشد:
1.    در اولین مرحله می بایست طراز بندی صورت بگیرد که نیازمند دقت بالایی می باشد تا فرورفتگی ها و کجی دیوار و یا سقف را به درستی تشخیص دهد .
2.    مقداری آب ریخته و درصد مشخصی گچ را به آن اضافه کرده و مخلوط می کنیم.
3.    در این مرحله سرعت عمل و مهارت نقش بسیار مهمی دارد زیرا می بایست هنگامی که گچ شروع به سفت شدن می کند در عرض چند دقیقه و قبل از سفت شدن کامل گچ ،گچکاری انجام بشود .
4.    بعد از زدن گچ به دیوار باید به کمک ماله گچ را با دقت و ظرافت تمام از پایین به بالا  بکشیم به طوریکه سطح دیوار و گچ کاملا صاف و طراز باشد .
5.    در صورتیکه سطح دیوار صاف نشد باید با تکرار مرحله قبل سطح دیوار و یا سقف را هم سطح و یکدست کنیم .

رعایت نکردن چه نکاتی باعث می شود هزینه گچ کاری بالا برود ؟

در صورتیکه کار توسط یک بنای ماهر انجام نشود و نکات زیر رعایت نشود دیوار گچ کاری شده پس از مدتی ترک می خورد و شما می‌بایست گچکاری را دوباره انجام دهید که خود باعث بالا رفتنهزینه گچ کاری  می‌شود پس با درخواست یک بنای با تجربه از صرف هزینه بیشتر جلوگیری کنید .
•    اگر که مقدار آبی که برای ملات تهیه شده بیشتر از حد مورد نیاز باشد باعث میشود گچ قرار گرفته بر روی دیوار بعد از خشک شدن و تبخیر آب و رطوبتش ترک بخورد .
•    در صورتیکه ضخامت گچی که بر روی دیوار میزنیم بیش از حد باشد چون لایه ی رویی گچ زود خشک می شود اما لایه های زیری دیرتر خشک میشوند گچ ترک می خورد .
•    حتما هنگام اجرای گچ کاری باید به دمای هوا توجه شود زیرا اگر در دمای زیر صفر درجه گچ کاری انجام شود آبی که در ملات موجود است یخ میزند و پس از بالا رفتن دما این یخ ها ذوب می شوند و باعث می شوند که گچ فاسد شود و  گچ دیوار ترک بخورد .
•    در دیوارهایی که رابیتس بندی شده است حتما باید چفت و بست ها به طور صحیح انجام شده باشد زیرا در صورت محکم نبودن ، سطح دیوار و یا اجزای مجاور دیوار حرکت می کنند و گچ ترک می خورد .
 

نکات مهمی در رابطه با گچ کاری

•    همیشه قبل از تهیه مصالح از بنا مقدار دقیق مصالح مورد نیاز را بپرسید تا در هنگام اجرای کار با کمبود مصالح و یا مصالح اضافی مواجه نشوید .
•    در صورتیکه طرح خاصی برای اجرا مد نظر دارید آن را به گچکار نشان دهید تا در صورت داشتن قابلیت اجرا آن را برای شما اجرا کند .
•    اگر نمی خواهید قیمت گچ کاری بالا برود از اجرای طرح های پیچیده جلوگیری کنید زیرا هرچه طرح پیچیده تر باشد زمان بیشتری برای اجرا می خواهد و هزینه گچ کاری بیشتر می شود .
•    چنانچه زیرسازی های لازمه برای کار صورت نگرفته باشد دستمزد زیر سازی جدا از دستمزد گچ کاری محاسبه می شود
•    برای تمیز و بادقت انجام شدن کار حتما نیروهای باتجربه و زبردست را استخدام کنید.
•    در قرار داد حتما می بایست متراژ ، مدت زمان لازم برای اجرای کار و … ذکر شود .
 

خدمات گچ کاری را در چه شهرهایی ارائه می دهید ؟

شما می توانید برای دریافت انواع خدمات گچ کاری ساختمان در شهر های زیر اقدام کنید .تیم ما در کمترین زمان در محل حاضر می شود و خدمات مورد نیاز شما را به بهترین نحو و با کیفیت ارائه می دهد .
خدمات گچ کاری ساختمان در تهران 
خدمات گچ کاری ساختمان در کرج

    گچکاری ساختمان با بهترین کیفیت با شیوه های جدید سفید کاری بدون موج
    با اکیپی کاملا مجرب و با تجربه.
    گچ بری ساختمان با استفاده از طرح ها و مدل های به روز گچ بری دستی و کلاسیک

 

بهترین گچبری,لاکچری,گچبری دستی

آشنایی با گچبری دستی یا سنتی

گچبری دستی ابتدا گچ را به صورت مایع درست می کنند.محلول گچ و آب تا جایی که تبدیل به جامد می شود .
اموزش گچکاری,گچکاری ساختمان

گچکاری ساختمان

برای گچکاری یک سطح ابتدا بایدوسایل موردنیازرا تهیه کنیم گچ گچکاری،استامبلی،ماله،کاردک،لیسه،الک،شمشه ابتدا میزان ریختن اب دراستانبلی را می اموزیم. 09123216508
گچبری مدرن،گچبری سقف،قاب بندی دیوار،باند،باکس،ابزار گلویی,تفاوت نورمخفی و باکس

گچبری مدرن

گچبری مدرن در ساختمان ها، ادارات،هتل ها ...کاربرد فراوانی دارد.که هنرمندان گچکار با ذوق به خوبی این اشکال را به اجرا گذاشته و...09123216508
گچ,گچکاری,پیدایش گچ,گچبری محراب

تاریخچه پیدایش و مصرف گچ و گچکاری در ایران و جهان و گچبری محراب

گچ یک ماده ی معدنی فراوان است که ازمیلیونها سال پیش به دلیل تبخیراب دریا چه های شورو دریاهای سطحی و کم عمق به صورت ...