گچبری کلاسیک,گچ بری کلاسیک,گچبری سقف کلاسیک ,گچبری دیوار کلاسیک,رنگ آمیزی گچبری کلاسیک,نورپردازی گچبری کلاسیک,گچبری کلاسیک راهروها,گچبری کلاسیک آشپزخانه

آموزش استفاده از گچبری کلاسیک در سقف،دیوار، راهروها

  • 13219 نفر

گچ بری کلاسیک و زیبا با نور پردازی صحیح  و اصولی می تواند تاثیر چشم گیری در نمای داخلی اتاق ها داشته باشد. تزیینات زیادی وجود دارند که می توانند در چهره کلی خانه شما تاثیر گذار باشند و دکوراسیون داخلی خانه تان را پرجزییات تر و پرکارتر جلوه دهند.

    

برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر  اینجا   کلیک کنید

 


در این مقاله قصد داریم مطالبی در مورد نحوه اجرای گچبری کلاسیک آموزش دهیم .ابتدا در گچبری کلاسیک شما باید یک فضای بدون دکور بندی یا دکوراسیون مدرن (گچبری مدرن )داشته باشید یعنی فضایی که در سقف دارید بدون نور مخفی ،باکس ،باند و غیره باشد در یک گچبری کلاسیک شما باید یک سطح صاف داشته باشید درگچبری کلاسیک از شکستگی ها نمی توانید استفادد کنید این موضوع در موزد اجرای سقف ها است ولی در گچبری کلاسیک شما می توانید تمام این دکورها را در دیواها اجرا کنید بزور مثال در یک سالن 60متری یک واحد 150متری می توان یک محراب در کنج دیوار اجرا کرد و دیوارها را قاب بندب کرد با سلایق مختلف می توان ستون ها را تزیین کرد از سرقاب و متیف می توان به طرق مختلفی در قاب بندی ها استفاده کرد و این موضوع در اجرای منازل مسکونی کاربرد فراوانی دارد زیرا در یک واحد مسکونی به دلیل متفاوت بودن نقشه ساختمان هیچکدام از دیوارها به یک اندازه نیستند بین ستون ها و دیوار کشی های جداکننده ی اتاق ها ،سرویس ها ،سالن ،آشپزخانه  هر کدام دارای ابعاد  متفاوتی هستند و در ضمن شما برای اجرای قاب بندی دیوارها قطعا به کلید و پریزها برخورد می کنید که این امر نیز باعث کوچک و بزرگ شدن قاب بندی ها شده که در قرینه سازی شما را دچار مشکل خواهد کرد .بنابراین قبل ازاجرای گچبری کلاسیک شما باید بسیاری از مسائل را که در اجرای دکوراسیون شما دخیل است را در نظر داشته باشید .

گچ بری کلاسیک و زیبا با نور پردازی صحیح  و اصولی می تواند تاثیر چشم گیری در نمای داخلی اتاق ها داشته باشد. تزیینات زیادی وجود دارند که می توانند در چهره کلی خانه شما تاثیر گذار باشند و دکوراسیون داخلی خانه تان را پرجزییات تر و پرکارتر جلوه دهند. یکی از این تزیینات گچبری هایی هستند که ما عموما آن ها را روی سقف ها می بینیم. امروزه بسیاری از خانه های ایرانی تمایل به اجرای گچبری سنتی وگل وبوته در قسمتهای مختلف از سقف پذیرائی ها ولابی های ساختمانهای نو ساز ومدرن دارند.زیرا هنوزمشتاق اصالت گچبری این هنرایرانی  در دکوراسیونهای منازل هستندطرحهای بی روح وبدون گچبری وگچکاری درساختمانهای امروزی انسان را به یاد کافی شاپ می اندازد.وگوئی طراحان منازل مسکونی را با کافی شاپ اشتباه گرفته اند وبا دیدن این طرح ها دقیقا همان را در آپارتمانهای مسکونی اجرا می کنند ، ولی رفته رفته نورپردازی های بی کیفیت جای خود را در خانه های مسکونی شهر از دست داده وگچبری های مدرن و زیبا به سبکهای گچبری اسلیمی یا اسلامی،گچبری رومی وایتالیائی وبسیاری از سبکهای گچبری در ساختمانها و ورودی ساختمان ها ولابی ها وهتل ها داده اند ومورد پسند تراست.برای گچ بری باید , به سبک خانه و ارتفاع سقف توجه داشته باشید . زمانی که سقف شما ارتفاعش تا زمین زیاد است می توانید از گچ بری های شلوغ برای اتاق ها استفاده نمایید . حتی اگر شومینه دارید , می توانید دور آن را گچ بری نمایید. این سبک برای خانه های سنتی زیبا می باشد و اگر این طرح را در خانه های مدرن اجرا نمایید مسلما با دکوراسیون شما همخوانی ندارد.
همان طور که گفتیم گچبری های کلاسیک دارای جزییات زیادی هستند و معمولا به نسبت گچبری های معمولی دارای ارتفاع بیشتری هستند به همین منظور در خانه هایی با پلان باز می توان از آن ها برای تقسیم های فضایی استفاده کرد. 
یکی دیگر از مواردی که باید برای گچ بری در نظر داشته باشیم , سبک مبلمان وعناصر دکوری استفاده شده در خانه است.اگر شما قصد دارید که دیوارهای اتاق را کاغذ دیواری بزنید , باید از گچ بری کمتری در سقف استفاده نمایید استفاده از آباژور ایستاده در کنار مبلمان به این سبک، زیبایی خاصی می بخشد.
اگر می خواهید سقف اتاقتان پهن نشان داده شود , با ترکیب چند نوع گچ بری این کار را انجام دهید . زیر گچ بری سلطنتی ، نوار پهنی از گچ بری طرح دار بزنید تا پهنای کلی آن بیشتر شود . این سبک بسیار مدرن است و زمانی زیبایی خودش رانشان می دهد که نور پردازی صحیح و مبلمان متناسب با این سبک برایش انتخاب شود.
اگر اتاق های شما از نظر شکل  و اندازه شبیه هم هستند , شما می توانید سقف این اتاق ها را مانند هم گچ بری کنید ,  این کار باعث یکپارچگی خانه می شود .  اگر منزل شما سقف کوتاهی دارد , نباید نگران باشید شما می توانید روی این سقف هم گچ بری کنید , ولی باید در چیدمان اتاق به مبلمان , لوستر و تابلوها توجه کرد و آنها را از رنگ متالیک استفاده کنیم.

گچبری کلاسیک سقف

گچبری ها بیشتر در سقف خانه مورد استفاده قرار می گیرند. گچبری ها هم مانند خیلی دیگر از تزیینات دارای سبک های مختلفی هستند، از ساده ترین شکل ممکن تا پر جزییات ترین. گچبری های ساده برای خانه هایی با سبک دکوراسیونی مدرن و مینیمال کاربرد دارد اما گچبری هایی که جزییات بیشتری دارند، برای خانه هایی با سبک دکوراسیونی کلاسیک مناسب ترند.

 

 

 

رنگ آمیزی و نورپردازی در گچبری سقف کلاسیک

دکوراسیون پذیرایی به سبک کلاسیک با به کار بردن رنگ طلایی نوعی رسمی بودن و احترام خاصی را در فضا ایجاد می کند. استفاده از رنگ سفید و استفاده از گچبری های توام با رنگ طلایی فضای خاصی را در اتاق های پذیرایی ایجاد می کند ضمن اینکه استفاده از رنگ روشن در رنگ آمیزی دیوارها و سقف علاوه بر آرامش در بزرگ به نظر رسیدن فضای اتاق های پذیرایی نقش موثری خواهند داشت. در اینگونه فضاها استفاده از یک نور ملایم به همراه طراحی ساده به طوری که نور علاوه بر روشن نمودن پذیرایی باعث آرامش بخش شدن فضا نیز گردد زیبایی اتاق های پذیرایی را دو چندان می نماید.

 

گچبری کلاسیک آشپزخانه

گچبری کلاسیک در آشپزخانه هم کاربرد دارد. اگر آشپزخانه ای به سبک کلاسیک دارید، بهترین گزینه برای شاخص کردن قسمتی از آن استفاده از گچبری های لوکس است. به طور مثال پنهان کردن هود هایی که چهره آشپزخانه را زشت می کنند پشت این گچبری های کلاسیک و لوکس و زیبا می تواند یکی از ترفندهای دکوراسیونی کارآمد باشد.

گچبری دیوار کلاسیک

با استفاده از گچبری کلاسیک می توانید در دیوار پشت تخت خواب قابی ایجاد کنید و داخل آن را رنگ بزنید و تجربه ای جدید از اتاق خواب تان داشته باشید.

گچبری کلاسیک راهروها

یکی دیگر از فضاهایی که جان می دهند برای استفاده از گچبری های لوکس، دیوار راه پله ها هستند. معمولا راه پله های فضایی هستند که شما دلتان می خواهد خیلی زود آن ها را طی کنید و به فضای مورد نظرتان برسید، اما استفاده از گچبری کلاسیک و پر جزییات در دیوار راهرو می تواند به جذابیت هر چه بیشتر آن کمک کند. 

 

تزیین اجزای تشکیل دهنده فضا با گچبری کلاسیک

از گچبری کلاسیک می توان برای تزیین عناصری مانند شومینه ها استفاده کرد و چهره ای نو و لوکس به آن ها بخشید. 

گچبری کلاسیک ، گچبری کلاسیک مجتبی پارسایی ، گچبری کلاسیک تهران

جهت اطلاع كاربران محترم سايت گچبري مجتبي پارسايي، مفتخرم به حضورتان برسانم كه اگر در نظر داريددر ويلا يا منزل مسكوني خوديك كار كلاسيك شيك وبدون نقص طراحي كنيد بايد مواردي را در نظر بگيريد كه در طي انجام پروژه ميتواندشمابا مشكلاتي مواجه كند كه بر طرف كردن ان تقريبا غير ممكن هست.
چرا كه اگر در طراحي كلاسيك يك ويلا ارتفاع سقف شما كمتر از٣/٥متر باشد شما براي اجراي يكي از طرح هاي گنبدي شكل يا در اصطلاح عاميانه كاسه درسقف با كمبود ارتفاع مواجه شده كه اكثر مواقع كار،اجرا ميشودوكارفرمايان به علت نبود وقت وهزينه ي مجدد نميتوانند سقف را تخريب و ارتفاع را بالا ببرند. پس ناچارا به ادامه ي كار رضايت داده وبسياري از طرح هاي زيباي كلاسيك را از دست داده كه اكثرا در نهايت به دور زدن باندنور مخفي راضي ميشوند.پس نتيجه ميگيريم اگر شما ٥٠سانت سقف را بلندتر اجراءكنيد گزينه هاي بيشتري براي طراحي يك سقف كلاسيك خواهيد داشت

ضمنا در طراحي كلاسيك در ايران ويك طراحي سقف كلاسيك در اوروپا موردي كه به صورت وافر به چشم مي ايد همين تفاوت ارتفاع سقف ها ست كه در جهان كار انها زبانزد شده است وگرنه ظرافت كار گچبري ايران در جهان بينظير است

در ادامه نمونه کارهای انجام شده در زمینه گچبری کلاسیک توسط تیم متخصص و مجرب مجتبی پارسایی  را برای شما به نمایش می گذاریم .

 

 

 

 

 

 

بهترین گچبری,لاکچری,گچبری دستی

آشنایی با گچبری دستی یا سنتی

گچبری دستی ابتدا گچ را به صورت مایع درست می کنند.محلول گچ و آب تا جایی که تبدیل به جامد می شود .
گچبری مدرن،گچبری سقف،قاب بندی دیوار،باند،باکس،ابزار گلویی,تفاوت نورمخفی و باکس

گچبری مدرن

گچبری مدرن در ساختمان ها، ادارات،هتل ها ...کاربرد فراوانی دارد.که هنرمندان گچکار با ذوق به خوبی این اشکال را به اجرا گذاشته و...09123216508
گچ,گچکاری,پیدایش گچ,گچبری محراب

تاریخچه پیدایش و مصرف گچ و گچکاری در ایران و جهان و گچبری محراب

گچ یک ماده ی معدنی فراوان است که ازمیلیونها سال پیش به دلیل تبخیراب دریا چه های شورو دریاهای سطحی و کم عمق به صورت ...
نورپردازی

نورپردازی چیست:انواع نورپردازی

ما با بهره گیری از نور پردازی در دکوراسیون خانه یا ساختمان می توانیم یک هویت و شکل تازه به درون ساختمان ،خانه یا مکان تجاری خود بدهیم .